Главная » 2018 » Июль » 4 » Репрессии против евроблях? Разъясняем про постановление КМУ №479!
23:17
Репрессии против евроблях? Разъясняем про постановление КМУ №479!

Друзья, после того как Кабмин принял постановление №479 от 20.06.2018 нас буквально завалили письмами, звонками и обращениями. Паника овладела большинством людей, которые ничего не понимают в законах и привыкли глотать страшилки от проплаченных СМИ. Попробуем подробно и доступно разъяснить основные противоречия принятого постановления с действующими законами Украины.

Итак, вот анализ этого документа:

Як відомо, Уряд видав постанову від 20 червня 2018 №479 про перебування поліції в зонах митного контролю та доступ поліції до бази даних митниці.

Однак, цей механізм суперечить Конституції та Митному кодексу, тобто актам, які мають вищу юридичну силу.

Зокрема, відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 318 Митного кодексу митний контроль здійснюється виключно органами доходів і зборів. Водночас, статтею 332 Кодексу передбачено, що особам, допущеним у зону митного контролю, забороняється втручатися у дії посадових осіб митниці (митного поста), які здійснюють митний контроль та митне оформлення, а також вчиняти будь-які дії щодо транспортних засобів.

Не передбачено безпосередньої участі співробітників поліції у проведенні митного контролю і в Законі України «Про Національну поліцію».

Також, згідно з ч.1 ст.11 Митного кодексу інформація, отримана органами доходів і зборів, може використовуватися ними виключно для митних цілей і не може передаватися третім особам, у тому числі іншим органам державної влади, крім випадків, визначених цим Кодексом та іншими законами України. Згідно з ч.3 ст.11 Кодексу за розголошення цієї інформації посадові особи органів доходів і зборів несуть відповідальність згідно із законом.

При цьому, пунктом 3 Розділу XXI Митного кодексу визначено, що нормативно-правові акти з питань державної митної справи застосовуються в частині, що не суперечить цьому Кодексу, а згідно пунктом 9 цього ж Розділу зміни до Митного кодексу можуть вноситися виключно законами про внесення змін до Митного кодексу, прийнятих лише Верховною Радою (а не Постановами КМУ).

Таким чином, Митний кодекс обмежує повноваження поліції в зонах митного контролю та не передбачає надання поліцейським доступу до баз даних митниці. Надання повноважень поліцейським в зонах митного контролю, а також надання їм доступу до баз даних митниці можливе лише після внесення відповідних змін до Митного кодексу.

Якщо ж поліція чи митниця буде діяти не у відповідності до Митного кодексу, то їх рішення будуть скасовані в судовому порядку.

Навіть у разі внесення відповідних змін до Митного кодексу, ВІДМОВИТИ БЕЗ ПОВАЖНИХ ПРИЧИН ВВЕЗТИ АВТОМОБІЛЬ З ІНОЗЕМНОЮ РЕЄСТРАЦІЄЮ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ НЕ МОЖЛИВО.

Така неузгодженість постанови КМУ із законодавством України викликала невдоволення не тільки громадськості, а й самої Громадської ради при Державній фіскальній службі, яка офіційно висловила своє незадоволення цією постановою.

Полный текст документа также смотрите на Facebook.

Авто Евро Сила будет жестко реагировать на любой случай нарушения конституционных прав граждан Украины и будет следить за обстановкой.

Вступайте в наши ряди – вместе мы защитим себя и свое имущество от любых посягательств!

Просмотров: 539 | Добавил: АЕС | Теги: кабмин, авто евро сила, законы, репрессии | Рейтинг: 3.8/4
Всего комментариев: 0
avatar